Nazywam się Bartek. Jestem mężem, ojcem trójki dzieci oraz freelancerem, który uwielbia rozwiązywać różnorodne problemy za pomocą programowania i danych.

Od dziecka jestem miłośnikiem matematyki (konkursy szkolne, Kangurki, Olimpiady), dlatego wybrałem studia matematyczne. W 2012 zostałem absolwentem Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (matematyka stosowana). W matematyce najbardziej pociągała mnie satysfakcja z rozwiązywania problemów. W czasach szkolnych były to głównie zagadki matematyczne, natomiast później pojawiły się bardziej abstrakcyjne zagadnienia.

W 2011 roku rozpocząłem pracę jako analityk danych w firmie HTA Consulting. Kiedy pojawiły się realne dane, zamiłowanie z rozwiązywania problemów abstrakcyjnych przeniosło się na problemy realne. Na tym stanowisku miałem możliwość rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie programowania w VBA i R. Po kilku latach pracy zostałem samodzielnym specjalistą. Zajmowałem się usprawnianiem procesów (pisanie narzędzi przyspieszających analizę danych i tworzenie raportów HTA). W tym czasie poznałem nowe narzędzia takie jak: Python, Git czy Docker, z którymi dzisiaj pracuję na codzień.

Od 2017 roku mam własną działalność gospodarczą (Data Scientist Bartosz Sękiewicz) ukierunkowaną na automatyzację pracy oraz szeroko pojętą analizę danych. Większość swojego czasu pracy poświęcam na rozwój i utrzymanie platformy IKAR PRO, ponadto świadczę usługi dla klientów takich serwisów jak UPWORK, FIVERR, OFERIA. Więcej o moim doświadczeniu zawodowym można znaleźć na moim LinkedIn.

Dostęp do szczegółowego portoflio znajduje się pod tym adresem - można tam znaleźć informacje o większości projektów nad którymi pracowałem. Z uwagi na “dane wrażliwe” napisz do mnie, jeżeli chcesz uzyskać hasło dostępowe.

Prywatnie jestem miłośnikiem nowych technologii, a także interesuję się survivalem. Przez kilka lat aktywnie brałem udział w tworzeniu społeczności miłośników R w Krakowie eRka. Od 2018 roku jestem vice-presezem fundacji Why R?.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą lub w jakikolwiek sposób mógłbym Ci pomóc to napisz do mnie lub zadzwoń (+48 721011501).